Victory is Ours rövanşı aldı

Victory is Ours rövanşı aldı

19 Nisan 2017 Çarşamba akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu‘nu (Açık-A3) , Yıldırım Gelgin‘in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, 4 yaşındaki al erkek safkan Victory is Ours ( Victory Gallop – Lovely Doyoun / Doyoun ) jokeyi Halis Karataş ile son metrelerdeki etkili sprinti ile kazanmayı başardı. Victory is Ours , geçen sezonun final koşusu Cumhurbaşkanlığı koşusunda geçildiği Fly By Me isimli safkandan rövanşı aldı.

172 günlük bir aranın ardından, yarış kariyerinin 6. birinciliğine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu kazanarak ulaşan Victory is Ours ayrıca, Ankara Koşusu (Gr1), M. Niyazi Polatyar Koşusu (Kv8/Listed) ve Büyük Kulüp Koşusu (KV-7) galibidir.

Çim pistte, 1900 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuya, 4 ve yukarı yaşlı 12 safkan İngiliz atı katıldı. 115.000 TL birincilik ikramiyesi olan yarışta tempo veren FLY BY ME ( Karabeyhan – Lady Fi / Amon Men ) ikinci, BAYBAŞKAN ( Fliers Fantasy – Best Queen / Kayabey ) üçüncü ve RYAN AREL ( Goldat – Flying Guitar / Johny Guitar ) ise dödüncü oldu.

Kazanan VICTORY IS OURS için koşunun bitiriş derecesi 1.55.73 olurken, farklar 1 Boy – 2 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Victory is Ours ( Victory Gallop – Lovely Doyoun , Doyoun) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 14 Start (6-2-2-2) yarış totosuna ve kazançı ise 1.033.550 TL’ye yükseldi. Safkan daha önceden Gazi (Gr1) dördüncüsü ve Büyük Taarruz (Gr2) ikincisidir. Victory Gallop’un ülkemizde Gr1 kazanan beş yavrusu bulunuyor. Victory is Ours dışında diğer Gr1 kazanan baba kardeşleri ise Willpower, Hot Chocolate, Oğlum Berat ve Ballıkaya şeklindedir.

Victory Gallop yurt dışında Gr1 galibi yavrular vermiş olup ülkemizde diğer yetenekli temsilcileri ise Cooger, Arsen Lupen, Aly Girl, Luca Brasi, Kırdemirkır, Junior Pianist, Suwako, Yeşey, Rüya Kızım, Lee Valley, Massai Maka ve Escape To Victory gibi başarılı yavruları mevcuttur.

Victory is Ours ’un annesi Lovely Doyoun ise Çaldıran (Gr1) ve Dişi Tay Deneme (Gr1) Koşuları galibi olan çok başarılı bir kısraktır. Yarış kariyerinde 9 yarış kazanan kısrak ve üstün pedigrisi nedeni ile annelik yaşamından da beklenti yüksekti. İlk yavrusu Lovely Prens (Dehere) olup ikinci yavrusu ise Victory is Ours’dur (Victory Gallop) . Lovely Doyoun’un 2014 doğumlu Doyoun Hearted (Lion Heart) isimli bir erkek tayı ve Win River Win ‘den olma 2015 doğumlu bir dişi tayı bulunuyor.

Gazi ve Ankara Koşusu galibi Blaze To Win’in annesi Lovely Blaze (Sri Pekan) ile Ankara Koşusu galibi Victory is Ours annesi Lovely Doyoun (Doyoun) anne kardeştirler. Bu iki önemli kısrağın anneleri olan Castle Blaze ise başarının ortak noktasıdır

Victory is Ours – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu (A3)
Victory is Ours
Victory is Ours HORSE

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?