Warrior Girl – Siaysd Koşusu 2015

Warrior Girl – Siaysd Koşusu 2015

TJK tarafından 20 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu ‘nu (Açık – G2 / TR / Dişi) Hasan Turan ekürisinin Warrior Girl ( Fernando – Gimme Hope Joanna / Sri Pekan ) isimli tayı jokey Uğur Polat ile kazandı.

Son metreleri nefes kesen mücadelede 1400 metre çim pistte orta kulvardan yaptığı güçlü ataklarıyla galip ayrılan Warrior Girl üst üste 3. galibiyetine ulaştı. Ankara’da 4’te 4 yaparak gelen HELGALEIN ( Halicarnassus – Miss Despina / Always A Classic ) ikinci, 2008 yılında bu koşuda baş farkıyla ikinci olarak başarılı kısrak Rokoko’nun kızı NEFERU ( Unaccounted For – Rokoko / Distant Relative ) üçüncü ve BUTTERFLY DREAMS ( Lion Heart – Woodmans Girl / Woodman ) ise bu kez dördüncü oldu.

170.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu kazanan tay için müddet 1.24.18 idi. Koşuda farklar ise Boyun-4.5 Boy-1.5 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Warrior Girl, SİAYSD Koşusu’yla birlikte kariyerinin 9. startında üst üste 3. Açık koşu galibiyetine ulaşırken, toplam birincilik sayısını ise 6’ya çıkardı. Yarış hayatı boyunca ilk 3 dereceden hiç düşmeyen 2 yaşındaki doru dişi tay, daha önceden Kenan Binak Koşusu (Açık – A3 / Dişi) ve 1. İnönü Koşusu (Açık – Gr3 / Dişi) galibidir.

Warrior Girl’ün babası Fernando ( Sabrehill – Sarah`s Love / Caerleon ) , 6 yarış kazanıp ve 2002 yılı Gazi Koşusu galibidir. Aygırlık hayatında çok az aşım yapmasına rağmen Artic Man, Arcsaint ve Houdini gibi dikkat çekici yavrular vermeyi başarmıştır.

Warrior Girl’ün annesi Gimme Hope Joanna, başarılı çimçi miler aygırlarımızdan Sri Pekan kızıdır. Yarış yaşamında 10 kez koşup hiç ilk dörde girememiştir. Gimme Hope Joanna, anneden Midas Touch (Unaccounted For) ile kardeştir. Gimme Hope Joanna diğer yavrusu Yalpagan (Unaccounted For) yine başarılı bir isim olup Midas Touch ile 3/4 kardeştir. Kısaca tutmuş bir cross itina ile nasıl başarılı olurun en güzel örneklerindendir.

Warrior Girl - Siaysd Koşusu 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?