Will Take Charge – Clark Handicap 2013

Will Take Charge – Clark Handicap 2013

TJK ingiliz aygırlarından Dehere ‘nin kısrak babası olduğu Will Take Charge, Amerika’da Clark Handicap (Gr1) yarışında zafere uçtu.

29 Kasım 2013 tarihinde Amerika Churchill Downs pistinde düzenlenen Clark Handicap (Gr 1) koşusunu Will Take Charge isimli safkan, jokey Luis Saez ile kazandı. 2-1 oranla ve baş farkıyla kazanan safkan, 1800 metre kum pistte 1:49.39’luk derece gerçekleştirdi.

Will Take Charge ( Unbridled’s Song – Take Charge Lady / DEHERE ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 15 Start (6-3-0) yarış totosu ve 3,055,148$ kazança ulaştı. Safkanın daha öncede Travers Stakes (Gr1) ve Rebel Stakes (Gr2) galibiyetleride bulunuyor. Ayrıca Breeders’ Cup Classic (Gr1) ikincisidir. TJK ingiliz aygırlarından Dehere yaşadığı süre içinde, Amerika kısrak babası listesinde toplamda 68 sınıf koşu galibi ve 87.824.000 $ kazanç rakamına ulaşmıştır. Umarım ülkemizdeki Dehere kızlarının kıymeti bilinir. Zira Türkiye’ye bu kadar yüksek performanslı bir kısrak babası henüz gelmedi.

Tekrar 500.000$ toplam ödüllü 3 ve yukarı yaşlı ingilizlerin Clark Handicap yarışına dönersek 9 safkanlı koşuda 6-5 oranla favori Game On Dude (Awesome Again – Worldly Pleasure, Devil His Due) ikinci , Easter Gift isimli safkan (Hard Spun – Angel Gift, Allen’s Prospec ) üçüncü ve TJK ingiliz aygırlarından Lion Heart temsilci Bourbon Courage (Lion Heart – Shine Forth / Carson City) ise dördüncü oldular.

Will Take Charge – Clark Handicap (Gr1 + Race Replay) izlemek için >> tıklayınız
Will Take Charge - Clark Handicap
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?