William Giraud Koşusu Rampoldi

TJK tarafından 18 Mart 2012 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda yapılan William Giraud Koşusunu, Tracy Kuyumciyan‘ın Rampoldi (a.e. Bosporus – Deep Sea) isimli safkanı jokey Halis Karataş ile 1.39.99’lık derece yaparak kazandı. Rampoldi 11 ‘inci startını da Halis Karataş’la gerçekleştip, bugün üst üste 6’ıncı kez potoyu önde geçerken birincilik sayısını da 10’a yükseltti. Bu yarışada son yarışlarında oldugu gibi 1.05 favori oranı ile çıkan Rampoldi, yine kendine güvenenleri yanıltmadı. Rampoldi ‘nin kazançı ise bu koşu ile 556.900 TL ulaştı.

Rampoldi’nin kazandıgı 10 birinciliginin 7 tanesi sınıf yarıştır. Bunlardan üç tanesi A3, üç tanesi Kv8/L ve bir taneside Kv9/L koşulardır.

Üç yaşlı safkan İngiliz taylarının start aldığı kum pistteki 1600 metre mesafeli koşuda (Açık – A3) OIL MEN’in süratlandirdigi yarıştan ikinci ayrılırken, ASLIGIBI (USA) üçüncü ve MASSAI MAKA da ilk defa geçilerek dördüncü oldu . Koşunun farkları uzak – 4 boy – 3 boy şeklinde gerçekleşti.

William Giraud Koşusu, 2012 Gazi koşusuna hazırlık kapsamında her zaman kaliteli safkanların buluştugu bir yarış ve önemli bir virajdır. Rampoldi bu galibiyetle Gazi koşusu yolunda yüksek olan handikap puanına biraz daha katkı yaparken hedefin Gazi koşusu veya Anafartalar koşusumu olacagını zaman içindeki çim yarışları belirleyecektir.

2012 William Giraud Koşusu – Rampoldi
William Giraud Koşusu - Rampoldi

2012 William Giraud Koşusu – Rampoldi yarışını izle
http://www.youtube.com/watch?v=YddM4SUGSaM

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?