Willpower + Celeritas = Gülerce Show

Willpower + Celeritas = Gülerce Show

TJK tarafından 31 Temmuz 2013 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Karadeniz Koşusu ‘nu (Gr1) Gülnur Gülerce ekürisinden Willpower ( Victory Gallop – Free Trade / Shareef Dancer ) isimli safkanı, jokey Gökhan Gökçe ile kazandı. Willpower , 1600 metre çim pistte çıktığı gibi 1.39.63 ’lük derece yaparak zafere ulaştı.

Üç ve daha yukarı yaşlı 7 dişi safkan İngiliz atının start aldığı koşuda, WILLPOWER ’ın ekürisi CELERITAS (Popular Demand-Candy Cove/Reprimand) ikinci, MYSTICAL STORM (Unaccounted For-Nağme/Lockton) üçüncü ve MİYUKİ (Sri Pekan-Night Maiden/Saint Ballado) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 240.000 TL olan koşunun farkları 1 Boy – 1.5 Boy – 1.5 Boy şeklinde gerçekleşti. Koşuda start alan 3 adet 3 yaşlı ingiliz kısrağının yaşça büyüklerine kafa tutup ilk dörde girmesi de ayrı bir önemli noktaydı. Ayrıca Gülerce ekürisini tebrik etmek gerekli ki 2 dişi tayı ile resmi geçit yaptılar.

Willpower bu yarış ile 9 start (4-1-2) yarış totosuna ve 339.000 TL kazança ulaştı. Kısrak ilk kez sınıf koşu ve ilk kez Grup 1 zaferi elde etti. Ayrıca babası Victory Gallop ‘un ülkemizdeki ilk Gr1 galibi yavrusu oldu. Anne Free Trade ise yine Gr1 galibi Sabırlı ve Gr2 galibi The Rising gibi şampiyonları vermiş özel bir kısraktır.

Willpower – Karadeniz Koşusu 2013
Willpower - Karadeniz Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?