Win River Win öldü

Win River Win öldü

Çim , kum ayırt etmeyen ve uluslararası arenada da ülkemizi başarıyla temsil eden şampiyon yarış atı ve aygır Win River Win, 2 Mart 2020 Pazartesi günü öldü.

Yurt dışından ithal edilen ve Yıldırım Gelgin’in sahibi olduğu 1999 doğumlu Win River Win ( Virginia Rapids – Thirty Zip / Tri Jet) pedigrisine sahiptir.

Yarış hayatında 65 kez start alan şampiyon safkan, G2 19 Mayıs Koşusu ve isimsiz diğer 2 G2 yarışın da aralarında bulunduğu 3 Grup 2 ve 13 de Grup 3 koşudan galibiyetle ayrılmıştır.

2006 yılında Dubai World Cup karnavalı kapsamında Nad Al Sheba Hipodromu’nda katıldığı kum pistteki koşuyu Jamie Spencer ile kazanmayı başaran Win River Win akabinde jokeyi Halis Karataş idaresinde G3 Burj Nahaar’dan ve final gününde dünya genelinden birçok başarılı safkanın katıldığı G2 Godolphin Mile’dan ikinci olarak ayrıldı.

2008 yılında aygırlık kariyerine başlayan Win River Win’in bugüne kadar koşan 335 yavrusundan 184’ü, 5719 yarışta 621 galibiyet elde etmiştir. Yavrularının kazancı yaklaşık 48 Milyon TL’ye yaklaşan Win River Win’in en başarılı temsilcileri arasında 2014 yılı Gazi Koşusu başta olmak üzere 3 Grup 1 zaferi bulunan Blaze To Win ve G1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusu galibi Enyalios ile Grup koşu galipleri Zealous Line, Katma Değer, Zafer Ateşi, Meleközge, Evergrande, Run And Win, Nadire ve Terex gibi isimler yer almaktadır.

win river win

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?