Windhoek – Anadolu Koşusu 2014

Windhoek – Anadolu Koşusu 2014

7 Eylül 2014 Cumartesi günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Anadolu Koşusu ‘nu (Gr2) Godolphin ekürisinin sahibi olduğu, WINDHOEK ( Cape Cross – Kahlua Kiss / Mister Baileys ) isimli safkan kazandı. Jokey Mickael Barzalona ile start alan safkan 2000 metre sentetik kum pistte 2.06.96’lık derece gerçekleştirdi. Özellikle son metrelerde ülkemizi başarı ile temsil eden Hakeem ‘in yaşça büyük rakiplerine dirençi takdir edilesi bir durumdu. Hakeem için 2015 yılı olası Dubai çıkarması amaçlı umut vaad eden bir yarış oldu.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Anadolu Koşusunda (Gr2) 3 ve yukarı yaşlı 5 safkan ingiliz atı katıldı. 115.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuyu temsilcimiz HAKEEM (Harlan’s Holiday – Michigan Bluff / Skywalker) ikinci , geçtiğimiz yılki Anadolu koşunun galibi DANADANA (Dubawi-Zeeba/Barathea) üçüncü ve Khalid Abdullah’ın sahibi olduğu ASSEZ CLAIR (Pleasant Tap-Pretty Clear) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar Yarım Boy – Yarım Boy – 3 Boy şeklinde oluştu.

Godolphin ekürisinin safkanı WINDHOEK, Gr2 Anadolu Koşusu galibiyetiyle birlikte kariyerinin 16.startında 6. birinciliğini elde etmiş oldu. 4 yaşındaki doru erkek safkan, son olarak 4 Temmuz günü İngiltere-Sandown Park’ta katıldığı çim pistte 2000 metre mesafeli Listed koşuyu kazanma başarısı göstermiştir. Ayrıca Gr2 ve Gr3 plaseleri mevcuttur.

Windhoek – Anadolu Koşusu 2014 (Gr2) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Windhoek - Anadolu Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?