Wonnemond – Topkapı Koşusu 2017

Wonnemond – Topkapı Koşusu 2017

3 Eylül 2014 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Enternasyonel Topkapı Koşusu ‘nu (Gr2) Stall Frohnbach ekürisinin sahibi olduğu WONNEMOND ( Areion – Windaja / Surako ) isimli safkan kazandı. Jokey D.Porcu ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.35.28’lik derece gerçekleştirdi.

Koşuyu beklenildiği gibi COPPERFIELD tempo vermişti. Herkes 1.05 ganyanlı DREAM CASTLE sonlarda kazanmasını bekliyordu. Nitekim sonlarda adım adım DREAM CASTLE kazanmaya koşuyordu ki yarışı en arkada takip eden WONNEMOND öldürücü sprinti ve 20.25 ganyanı ile hipodromu sessizliğe gömdü.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Topkapı Koşusunda (Gr2) 3 ve yukarı yaşlı 10 safkan ingiliz atı katıldı. 270.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuda ağır favori olan Godolphin safkanı DREAM CASTLE ( Frankel – Sand Vixen / DUBAWI ) ikinci, ülkemizi temsilen YILDIRIMBEY ( Sabırlı – Dicoş / SUN MUSIC ) üçüncü ve Kurt ekürisinin kalite ismi TOUCH THE WOLF ( Kurtiniadis – Acoustic / NAMID ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 1 Boy – 2 Boy – Burun şeklinde oluştu.

4 yaşındaki kısrak Wonnemond, Gr2 Topkapı Koşusu galibiyetiyle birlikte kariyerinin 10. startında 4. galibiyetini elde etti. Sınıf koşu olarak Topkapı Koşusu (Gr2) en yüksek vasıflı galibiyeti oldu. Ayrıca yurt dışında Almanyada Gr3 ve Listed koşularda plaseleri bulunmaktadır.

Wonnemond – Topkapı Koşusu 2017 (Gr2)

Wonnemond – Topkapı Koşusu 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?