Yamanlarbeyi – Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu 2019

Yamanlarbeyi – Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu 2019

2019 Gazi Koşusu öncesi önemli bir hazırlık yarışı sayılan Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu koşusu‘nu (Açık – Gr3) Armağan Araz ekürisinden Yamanlarbeyi ( Torok – Alakan / Kaneko ) jokey Gökhan Kocakaya ile kazandı .

1700 metre çim pistte kazanan için müddet 1.42.94 oldu. Yamanlarbeyi böylece Gazi derbisi için yerini erkenden rezerve edenlerden oldu.

3 yaşlı 13 ingiliz tayı start aldığı koşuda düzlükte içerden gelen GRAND ZOFF ( Zoffany – Fact / American Post) ikinci, LONG RIFLE ( Domino Effect – Bartoya / Barnato) üçüncü, son atakları ile MUAMMER BEY ( Kaneko – Distant Desire / Distant Relative) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 135.000 TL olan koşunun farkları Boyun – 4 Boy – Yarım Boy şeklinde gerçekleşmiştir.

Yamanlarbeyi yarış yaşamında 10. startında 3. birinciliğine uzanarak toplam kazançını 518.950 TL’ye yükseltti. Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu koşusu (Gr3) safkanın ilk sınıf galibiyetidir. Ayrıca Sakarya (Gr2) üçüncüsü ve Çaldıran (Gr1) dördüncüsüdür.

Yamanlarbeyi ’ın babası Torok çok kısa zamanda çok hızlı trend olan bir aygırdır. Piano Sonata ve Rhythm Divine gibi 2 Gr1 temsilcisi vardır. Torok ülkemizde nadir olan çimci aygır seviyesine level atlatmıştır.

Yamanlarbeyi ’ın annesi Alakan, 55 kez koşup 5 kez kazanmış ve 10 kez ikinci olmuştur. Uzun mesafede başarılı yarışları olan kısrağın baba hattı Kaneko ve kısrak baba hattı Doyoun gibi çok sağlam kısrak baba temsilcileri bulunmaktadır. Yamanlarbeyi annesinin ilk temsilcisidir. Yamanlarbeyi gerek baba gerek anne hattından kesinlikle uzun çime oldukça yatkındır.

Yamanlarbeyi – Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu 2019 (Gr3)

Yamanlarbeyi - Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu 2019

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?