Yarışsever zaten her zaman kaybeder !

Yarışsever zaten her zaman kaybeder !

11 Ocak 2013 İzmir at yarışlarında eşine benzerine görülmemiş bir olay gerçekleşti.

Altılı Ganyan başlamadan önce çim pist yarışları iptal olmayıp , yagış nedeniyle 3. ayak öncesi bir anda çim yarışları iptal edilip kum pistte alındı. Bu durumda olan yine başta yarışsevere oldu. Yarış programı içerisinde pekçok safkan aniden yarıştan çıkarılırken, çimçi atları yazıp oyun kuran yarışseverlerle resmen dalga geçildi.

Mantık basit ”Yarışsever zaten her zaman kaybeder !”

”Dere geçilirken at degiştirilmez” diye güzel bir söz vardır. Madem yarışlar ve altılı ganyan başlarken çim pisttin ağır oldugunu göremiyorsunuz, o zaman niye altılı ganyanın en kritik yerinde çim yarışlarını kuma alınıyor. İzmir’in keskin virajları ile ünlü çim pistini yapanları, kış sezonunda İzmir’e çim yarışı koyarak jokeylerin ve atların canını riske atanları, yarışseverin maddi ve manevi olarak güvenini yıkanları gerçekten anlayamıyoruz.

Unutmayın yarışsever olmazsa bu çark dönmez. Bu dehşet verici hatalı kararı alanlara soruyoruz? ” Akşam yatagınıza yattıgınızda vicdanınız rahat olacak mı ?”

HorseTurk.Com
rezalet

Yorumlar (1 Yorum)

  • ben bu kadar saçmalığı bir arada görmedim.ama gece yataklarına rahat yattıklarına eminim değil mi sayın tjk komiserler kurulu üyeleri!!
    yoksa nerde 3.ayak da tam bir kumcu olan UCANBEY in gelme olasılığı.Yarış çim diye yazmadık.Kum olduğunu nilsek tek bile yazbailirdik.Bizim suçumuz günahımız ne .Ayıptır ayıp!

  • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?