Yelhan öldü

Yelhan öldü

TJK resmi sitesinden yapılan duyuruya göre 2013 aşım sezonunda Şanlıurfa Aşım İstasyonunda aşım yapacağı duyurulan YELHAN isimli misafir arap aygırı, kolik rahatsızlığı sebebiyle 17.03.2013 tarihinde ölmüştür.

Yelhan isimli aygırda aşım müracaatı olan kısrak sahipleri, müracaatlarını iptal edebilir veya kontenjanı boş olan diğer aygırlara talep bırakabilirler.

24 Mart 1994 doğumlu Yelhan , ( Özgün – Zahide 29 / Doruhan ) pedigrisine sahiptir. Yarış yaşamında Gülerce ekürisi ve Çay ekürisi adı altında toplamda 47 koşuda 16 birincilik elde etmiştir. Özellikle 3 yaşlı döneminde Haralar ve Hatay koşuları gibi Gr1 yarışlar kazanıp sezona damga vurmuştu. Ama Yelhan ‘ı herkes 1998 yılı Enternasyonel Malazgirt Koşusunu (Gr1) kazanırken patlattığı bomba ile hatırlar. O günü dün gibi yaşayanlardan biri olarak Yavuzhan ile eküri koşmamaları yüzünden pek çok yarışsever bu duruma isyan etmişti. Daha sonra haraya alınan ve aygır olarak beklenilenin oldukça altında yavrular vererek hayal kırıklığı yaratmıştı. HorseTurk.Com olarak ilgililerine geçmiş olsun.

Yelhan
Yelhan öldü

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?