Yok böyle bir yarış. Dortmund tam bir canavar

Yok böyle bir yarış. Dortmund tam bir canavar

8 Şubat 2015 tarihli Amerika Santa Anita Park ‘ta düzenlenen Robert B. Lewis Stakes (Gr3) koşusunu Dortmund isimli ingiliz atı, jokey Martin Garcia ile kazandı . 1700 metre kum pistte nefesleri kesen yarışta 1:42.20 derece ile kazanan Dortmund oldu. Özellikle son viraj ile birlikte yarışın iki favorisi olan Dortmund ve Firing Line 800 metre inanılmaz lüt yaptılar. Dışarıdan hakim olan Lion Heart torunu Firing Line tam kazandım der iken bariyer dibinden adeta canavar Dortmund ben şu ana kadar geçilmedim ve bugünde geçilmem dedi. Baş farkıyla tazeleyip kazanan yarışın görüntülerini mutlaka arşivlere kaydetmelisiniz.

3 yaşındaki Dortmund ( Big Brown – Our Josephina / Tale of the Cat ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 4 Start ( 4-0-0) yarış totosuna ve $449,400 kazança ulaştı. Bu sezon ilk kez koşup kazanan Dortmund, aynı zamanda hiç geçilmedi. Büyüleci fiziğiyle dikkat çeken safkanın stakes galibiyetlerini Los Alamitos Futurity (Gr1) ve Robert B. Lewis Stakes (Gr3) şeklinde sıralayabiliriz. 2015 yılı Kentucky Derby öncesi bu galibiyet ile 10 puan kazanan safkan toplamda 20 puana ulaştı. Safkanın bir sonraki durağı 7 Mart tarihinde San Felipe (Gr1) yarışı olması bekleniyor.

Tekrar 3 yaşlı ingiliz atlarının 150.000$ toplam ödüllü San Marcos Stakes yarışına dönersek babadan Lion Heart torunu olan $240,000 alınmış Firing Line ( Line of David — Sister Girl Blues ) ikinci ve Rock Shandy ( Lemon Drop Kid — Panthera ) ise üçüncü oldu.

Dortmund – Robert B. Lewis Stakes 2015 ( Gr3 – Race Replay ) tıklayabilirsiniz

Dortmund - Robert B. Lewis Stakes 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?