Başlangıç Koşusuna Pressing imzası

Başlangıç Koşusuna Pressing imzası

Her yıl merakla beklenilen ve şahsen Gr1 koşulardan bile benim için daha özel olan 2 yaşlı ingiliz taylarının Şartlı 1 koşuları başladı. Öncelikle Başlangıç koşusu adı altında tüm hipodromlarda gerçekleşen yarışlardan ilki İzmir Şirinyer hipodromunda koşuldu. İşin daha da farklı tarafı ise first crop bir aygır olan (ilk jenerasyonları koşan aygır) ve ilk tayı koşan Pressing ‘in kızı MATMAZEL ÇİKOLATA ilk startında maidendan çıktı.

MATMAZEL ÇİKOLATA ( PRESSING – CANAY / STORM BOOT ) pedigrisine sahip olup METİN ÇALIK tarafından yetiştirilmiş ve HATİCE BAKANER ekürisinin sahibi oldugu bir isimdir. Öncelikle ekibi tebrik ederiz. Malum ilkler her zaman unutulmaz ve özel bir anı olarak anılarımıza kazınır.

Pressing ‘in TJK resmi site kayıtlarına göre 59 adet 2 yaşlı tayı gözükmektedir. Bunların büyük coğunlugu bu sene görücüye çıkacak olup özellikle çim pistte eksik kalan kalite oranını bir nebze olsun yukarı çıkarması umut edilmektedir. Nureyev kanının ülkemize üst düzey uyumu , çim pistte dayanıklı yapıları ve özellikle dişilerinin yarış & damızlık kariyerlerinden güzel beklentiler umuyorum.

Pressing için 3 sene önce yazdığım aygır analiz yazısında pek çok ayrıntı gizli olup buradan okuyabilirsiniz. Tabi ki tek tayı koşup kazanan tay ile aygırı şampiyon ilan etmiyoruz. Genel olarak tüm tayları için sezon onunda tekrar incelemeler ve analizler yapılacaktır. Yine de iyi başlamak yolun devamı için önemli bir umut ışıgı oluyor. Dileriz çim pist yarışlarımıza Pressing ile yeni bir hava gelir.

pressing

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?