Black Caviar anne oldu

Black Caviar anne oldu

Avustralya yetiştirmesi 25 te 25 yapmış yenilgisiz şampiyon kısrak Black Caviar anne oldu. Damızlık hayatına Exceed And Excel isimli aygır ile başlayan kısrağın ilk yavrusu dişi bir tay oldu. Bu Cumartesi New South Wales Hunter Valley dünyaya gelen dişi tayın alnında ufak bir yaldız ile dikkat çekiyor.

2013 Nisan ayı ortalarında ani bir kararla emekli olduğu açıklanan ve Avustralya’da üst üste 3. kez “Yılın En İyi Yarış Atı” seçilmiş Black Caviar için uzunca bir süre aygır seçimi için çeşitli dedikodular çıkmıştı. Herkes Frankel ve Fastnet Rock arasında bir uzlaşma sağlasa da beklenilen olmamıştı. Sonuç olarak ekip Darley aygırı Exceed And Excel karar kılmışlardı.

Black Caviar (Bel Esprit – Helsinge / Desert Sun) pedigrisine sahip olup , toplamda 25 Start (25-0-0) yarış totosuna sahiptir. Yaklaşık 8 milyon dolar kazançı ile hem Güney Yarım Kürede, hem de Kuzey Yarım Kürede de kendini ispat eden muhteşem kısrak, 15 kez Gr1 yarış kazanmıştır.

Exceed And Excel (Danehill – Patrona / Lomond ) pedigrisine sahip olup , toplamda 12 Start (7-1-0) yarış totosuna sahiptir. Kazançı A$1,282,275 olan safkanın 3 yaşında 1200 ve 1400 metrelerde toplam 2 adet Gr1 galibiyeti mevcuttur. Harada aygır olarak Avustralyada son 3 yıldır adım adım zirveye tırmanan Exceed And Excel, 6 farklı yavrusu Gr1 koşu galibidir. Aşım bedeli ise A$88.000 olan aygırın Avustralyada popüler olan Fastnet Rock ‘un tahtını zorladığını söyleyebiliriz.

Black Caviar anne oldu
Black Caviar anne oldu
Black Caviar anne oldu
Black Caviar anne oldu
Black Caviar
Black Caviar
Exceed And Excel
Exceed And Excel

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?