Shared Belief yine kız kardeş geldi

Shared Belief yine kız kardeş geldi

Start aldığı 11 koşuda 10 galibiyet elde eden ve Amerika’nın en iyi atı olan 2,932,200 dolar kazançlı Shared Belief ’in annesi Common Hope , 10 Mart 2015 Salı günü Amerika’da Victory Gallop isimli aygırdan bir dişi tayı daha doğurdu. Başarılı antrenör Murat Sancal‘ın Lexington yakınlarında Elmendorf Farm çiftliğinde dünyaya gelen dişi tay, 135 pounds (lbs) yani 61,2 kilogram ağırlığında olduğu tespit edildi.

Common Hope , 2011 yılı Amerika Keeneland satışlarından Arif Kurtel adına Ömer Halim Aydın tarafından 125.000 dolara satın alınmıştı. Tabi bu satın alımı sırasında Shared Belief henüz 6 aylık idi. Türk yetiştirici Kurtel ekürisine geçtikten sonra kısrağın doğan 3 tayı da dişi olması hayli dikkat çekici. Çünkü olası bir erkek tay vermesi halinde tayın değerinin inanılmaz ivme kazanması bekleniyor. Yine de her dişi tayın muhteşem bir anne potansiyeli olduğunu da unutmayıp kendimizi teselli etme nedenimiz mevcuttur.

Common Hope , Kurtel ekürisine geçtikten sonra şu anda 3 yaşında olan ve idmanlarını sürdüren Lady Candy (TUR)(Candy Ride) isimli dişi yavrusu ile 2014 doğumlu Henrythenavigator’dan olan bir dişi tayı daha bulunuyor.

Common Hope , 2015 yılında Amerika’da 60.000 dolar aşım ücreti bulunan Candy Ride isimli aygıra yeniden çekilecektir. Gelecek yıl şampiyon Shared Belief ‘in öz kardeşi olan sağlıklı bir erkek tay haberi vermek dileğiyle…

Common Hope ve Victory Gallop 2015 doğumlu kızı ;
Common Hope horse
Common Hope Arif Kurtel
Shared Belief;
Shared Belief

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?