Cankardeşler 6 da 6

Cankardeşler 6 da 6

TJK tarafından 3 Ağustos 2014 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Çanakkale Zaferi Koşusu ‘nu (Gr1) , Muzaffer Can ekürisinden Cankardeşler (a.e. Yalaz – Bedel.2 / Tunca ) isimli safkanı jokey Halis Karataş ile kazandı. Kazanan için 1600 metre çim pistte 1.49.02’lik derece gerçekleştirdi. Cankardeşler bu galibiyetiyle 6 da 6 yapıp geçilmezliğini sürdürdü.

1.20 ganyan ile koşunun birinci favorisi olan Cankardeşler bu zaferle kazanç hanesi ise toplam 660.500 TL oldu. Daha önce Bursa’da Domaniç Koşusu (A3) ve Karacabey Koşusu ’nu (A3) kazanan safkan böylece en üst seviyede sınıf galibiyetine ulaştı. Safkan, babası Yalaz ‘ın Uçanoğlu sonrası ikinci Gr1 kazanan yavrusu oldu. Yalaz, yarış hayatı boyunca 30 kez start almış ve 7 birincilik elde etmiştir. Cankardeşler ‘in annesi Bedel 2 ise bir Tunca kızı olup Bilgecan çok yetenekli bir kısrak vermiştir.

Üç yaşlı 12 safkan Arap atlarının start aldığı koşuda ULUER ( Saruhanağa – Malibu Girl / Monarch Ah ) ikinci, ŞAHİN TEPESİ ( Antepli – Necibehanım / Berkoş ) üçüncü, AZMİ REİS ( İbocan – Ebrar / Halid ) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları 1 Boy-4 Boy-2.5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Cankardeşler – Çanakkale Zaferi Koşusu 2014 (Gr1 + Race Replay) izlemek için >> tıklabilirsiniz

Cankardeşler - Çanakkale Zaferi Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?