Cankardeşler aygır oluyor

Cankardeşler aygır oluyor

Türk Arap atçılığının şampiyon isimlerinden Cankardeşler aygırlığa ayrılıyor.

Safkanın ilgilileri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada başarılı yarış atının artık yetiştiriciliğimiz adına hizmet verecektir.

Cankardeşler ( Yalaz – Bedel 2 / Tunca ) pedigrisine sahip olup, yarış kariyerinin 56. startında toplamda ise 36. birinciliğini elde eder iken kazanç hanesi ise toplam 8.711.900 TL oldu. 6 farklı hipodromda koşup 5 (İstanbul-Bursa-Adana-İzmir-Ankara) tanesinde kazanan (Sadece Kocaeli’nde kazanamadı) safkanın sınıf galibiyetleri arasında 8 Gr1 , 4 Gr2, 14 Gr3, 7 A3 yarış bulunmaktadır.

Cankardeşler babası Yalaz , Uçanoğlu ve Aşemez ile birlikte Gr1 kazanan üç yavrusundan birisidir. Yalaz, yarış hayatı boyunca 30 kez start almış ve 7 birincilik elde etmiştir. Cankardeşler ‘in annesi Bedel 2 ise bir Tunca kızı olup Bilgecan gibi çok yetenekli bir kısrak vermiştir. Cankardeşler’in anne kardeşi Bilgecan , 74 kez koşup 18 kez kazanmış olup 680.510 TL kazanç sağlamıştır.

‘Kum cim farketmez Cankardesler affetmez’ sözü unutulmayacak olup kendisinden daha başarılı şampiyon adayları vermesini arzuluyoruz.

cankardeşler aygır

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?