Danadana ezdi geçti

Danadana ezdi geçti

TJK tarafından 7 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Veliefendi hipodromunda düzenlenen Enternasyonel yarışlardan Uluslararası France Galop / FRBC Anadolu Koşusu‘nu (Gr2), Sheikh Mohammed Obaid Al Maktoum ekürisine ait olan Danadana (d.a. Dubawi-Zeeba/Barathea ) isimli ingiliz atı jokey Andrea Atzeni ile kazandı.

2000 metre sentetik kum pistteki yarış sonrası 2.03.79 gibi bir derece ile kazanan favori Danadana için ganyan 1.20 idi. Yarıştan KING DROK (West By West – Ms Hero/Sea Hero) ikinci, ÇAKAL CARLOS (Artie Schiller – Divine Diva/Theatrical) üçüncü ve STEP BY STEP (Mountain Cat – Commital/Chief’s Crown) ise dördüncülüğü elde ettiler.

Geçen sene bu koşuyu kazanan Hunter’s Light, tıpkı Danadana gibi (Dubawi x Barathea) çaprazlamasına sahiptir. Ayrıca bu iki safkanda Darley yetiştirmesidir. Son 2 senedir Anadolu koşusunda böyle bir ilginç bir istatistik gerçekleşmiştir. Belki seneye devamı gelir. Sonuç olarak ilk gün 3’te O çekerek yine rezaletin ilk perdesi kapanmış oldu. Geçen senede Enternasyonel festivalin ilk günü 3’te 0 çekmiştik. Ne zaman bu aşağılık durumdan kurtulacağımız ise ne yazık ki bilenememektedir.

Danadana – FRBC Anadolu Koşusu 2013 (Gr2 + Race Replay) izlemek için >> tıklayınız
Danadana - FRBC Anadolu Koşusu 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?