Gharra’a, IFAHR Koşusunda kenter yaptı

Gharra’a, IFAHR Koşusunda kenter yaptı

TJK tarafından 7 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Veliefendi hipodromunda düzenlenen Enternasyonel yarışlardan Uluslararası Arap Yarış Atı Otoriteleri Federasyonu IFAHR Koşusu‘nu (Gr2), Mohammed Al Nujai ekürisine ait olan Gharra’a (k.k. Matador – Wadha Al Thania/Asad Saif ) isimli arap kısrağı jokey Fabrice Veron ile kazandı.

Gharra’a adeta sonlarda rakiplerine uzak atarken sabah gezintisine çıkmış gibi oldukça kolaydı. Gharra’a geçen sene bu koşuda kapanıp üçüncü olduğu yarışın rövanşını da almış oldu. Böylece arap atçılığı için ülkemizde harcanan paraların ne kadar boş olduğu bir kez daha anladık. Devlet harası TİGEM ise kısa zamanda şapkayı önüne koyup yatırımının ırkını değiştirmelidir.

2100 metre sentetik kum pistteki yarış sonrası 2.24.92 gibi bir derece ile kenter kazanan favori Gharra’a için ganyan 1.25 idi. Yarışta KASTAL (Özgünhan-Ebrucan/Birader) ikinci, YOL BULAN (Özgünhan-Ebrucan/Birader) üçüncü ve YÜREKKAYA (Bilgin-Gözdenur/Genuine Ruler) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar Uzak-Uzak- Uzak şeklinde oluştu.

Gharra’a – IFAHR Koşusu 2013 (Gr2 + Race Replay) izlemek için >> tıklayınız
Gharra’a - IFAHR Koşusu 2013

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?