Hakeem seriye taktı

Hakeem seriye taktı

2 Ağustos 2014 günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda düzenlenen Ankara Kalesi Koşusu ‘nu (Gr1) Hikmet Kızılca ekürisinin Hakeem ( Harlan’s Holiday – Michigan Bluff / Skywalker ) isimli tayı jokey Selim Kaya ile kazandı. Kazanan için 1500 metre kum pistte 1.31.91’lik derece gerçekleşti.

Karayel ve Beyoğlu Gr1 yarışlarından sonra üçüncü kez Gr1 kazanan Hakeem ‘in arkasında, AMERİKALI ( Candy Ride – Southern / Southern Halo) ikinci , ÇAĞANTERCAN ( Unaccounted For – Estrella / Sea Hero) üçüncü ve LAST EXIT ( Dubawi-Platonic Chat / Danehill Dancer ) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 350.000 TL olan koşunun farkları 4 Boy – Boyun – 2 Boy şeklinde gerçekleşmiştir.

Hakeem 10’uncu kez start alırken, yarış kariyerindeki 6. birinciliğini kazanıp 1.122.375 TL kazança ulaştı. Hakeem , 2011 yılında Amerika Keeneland Satışlarında sadece 35.000 Dolara satın alındı. Hakeem ‘in sınıf galibiyetleri arasında Karayel (Gr1) , Beyoğlu (Gr1), Ankara Kalesi (Gr1) , Anafartalar (Gr3) ve Prof. Tevfik Başer Koşusu (A3) bulunmaktadır. Ayrıca Erkek Tay Deneme (Gr1) ikincisi olup 10 koşuluk yarış yaşamında hiç ilk ikiden düşmemiştir. Hakeem babadan Çaldıran Koşusu ikincisi Agresivo ile kardeş iken annesi ise Gr3 galibidir. Hakeem ‘in babası için Agresivo aygır analiz yazımızda uzun uzun değinmiştik ve kısa bir dejavu için tıklayabilirsiniz.

Hakeem – Ankara Kalesi Koşusu 2014 (Gr1 + Race Replay) izlemek için >> tıklabilirsiniz

Hakeem - Ankara Kalesi Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?