Hasan Tahsin koşusunda Cankardeşler

Hasan Tahsin koşusunda Cankardeşler

TJK tarafından 19 Ocak 2017 tarihinde İzmir Şirinyer hipodromunda düzenlenen Hasan Tahsin Koşusu‘nu (Gr3) , Muzaffer Can ekürisinden Cankardeşler (a.e. Yalaz – Bedel.2 / Tunca ) isimli safkanı jokey Selim Kaya ile kazandı. Geçen senede Hasan Tahsin Koşusunu kazanan Cankardeşler , İzmir pistinde start almış olduğu tamamı kumda olmak üzere 6 koşuyu da kazanmayı başardı.

1.05 ganyan ile yarışın ağır favorisi olan şampiyon arap atı Cankardeşler için 1600 metre kum pistte 1.49.30’luk bir derece elde eder iken oldukça kolaydı.

Beş ve yukarı yaşlı 8 safkan Arap atlarının start aldığı koşuda KIRDENİZ ( Berksoy – Fulyahanım / Bozdağ ) ikinci, koşuyu kazanan CANKARDEŞLER isimli safkanın ekürisi FENERLİCAN ( Yalaz – Latifegül / Noktabatur ) üçüncü ve EYVAH UZUN MEHMET ( Turbo – Özilter / Özgün) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 110.000 TL olan koşunun farkları 5 Boy – 1,5 Boy – 2 Boy şeklinde gerçekleşti.

Cankardeşler bu zaferle kariyerinin 39. startında toplamda ise 30. birinciliğini elde eder iken kazanç hanesi ise toplam 6.919.700 TL oldu. 6 farklı hipodromda koşup 5 (İstanbul-Bursa-Adana-İzmir-Ankara) tanesinde kazanan (Sadece Kocaeli’nde kazanamadı) safkanın sınıf galibiyetleri arasında 7 Gr1 , 2 Gr2, 12 Gr3, 6 A3 yarış bulunmaktadır. Cankardeşler babası Yalaz ‘ın, Uçanoğlu’ndan sonra ikinci Gr1 kazanan yavrusudur. Yalaz, yarış hayatı boyunca 30 kez start almış ve 7 birincilik elde etmiştir. Cankardeşler ‘in annesi Bedel 2 ise bir Tunca kızı olup Bilgecan çok yetenekli bir kısrak vermiştir.

Cankardeşler – Hasan Tahsin Koşusu 2017 (Gr3)

Cankardeşler - Hasan Tahsin Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?