Kaneko

Kaneko

Kaneko 15.01.2001 doğumlu , ( Pivotal – Kalimat / Be My Guest ) pedigrili , 43 [ 13-11-5 ] yarış totosuna sahip doru bir safkandır. Celalettin Alkan yetiştirmesi ve sahibidir. Cidago yüksekliği 1.69 cm gibi hayli yüksek olan safkanımız yarışlarına baktığımızda ilk dikkat çeken özellik Kum-Çim ayırmadan ve mesafe tanımaksızın başarılı koşmasıdır. Yaklaşık yurt dışı kazançı ile birlikte 1.500.000 TL’yi aşan bir ikramiyeye sahip olup İstanbul, İzmir ve Dubai ’de start almıştır.

43 koşuda 13 birincilik yapmış olmasının yanı sıra 4 kez Dubai’de koşup 1 ikincilik ve 1 üçüncülük elde etmiştir. Oldukça başarılı yarışları olan safkanın en dikkat çeken koşuları ise Erkek Tay Deneme (Gr1) birinciliği, Gazi Koşusu (Gr1) ve Dubai Al Maktoum Challenge Round 1 (Gr3-Dubai) ikincilikleridir.

Aygırlık hayatı ise yarış yaşamından da daha iyi olan Kaneko ‘nun aşım ücreti yurt dışından ithal edilen çok önemli aygırlardan bile yüksek olması onun değerinin kanıtıdır. Ülkemizde bazı başarılı yavruları ise Şeker Remziye , Temelhan , Golden Tower , Wembley , Rodoplu , Special Sword , Gifted Sister , Maktayman , Shopaholic , Sayda , İzbatur , Zu hat , Zilcihan, Ofsayt şeklinde sıralayabiliriz.

Kaneko ile ilgili aygır analiz çok detaylı yazım için tıklayabilirsiniz

TJK tv de yayınlanan 1 Efsane 10 Koşu programından Kaneko yarışları

Kaneko aygır

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?