Pleasantly Perfect öldü

Pleasantly Perfect öldü

2015 yılından beri ülkemizde aygırlık yapan Pleasantly Perfect 22 yaşında öldü.

Levent Sarıkaya , Hayrullah Doğan , Soner Sökmen ve Hülya Keçelioğlu ortaklığına ait olan ve Doğan & Sökmen Ekürilerine ait Kılıçpaşa At Çiftliği’nde 5 yıldır aşım hizmeti veriyordu.

1998 doğumlu Pleasantly Perfect ( Pleasant Colony – Regal State / Affirmed ) pedigrisine sahiptir. Pleasantly Perfect yarış yaşamında 18 kez start alıp 9 kez kazanmış , 3 kez ikinci , 2 kez üçüncü ve 3 kez ise dördüncü olmuştur. Ayrıca bu süreçte $7,789,880 gibi çok yüksek bir kazanç elde etmiştir. Pleasantly Perfect yarış yaşamında ki en ciddi başarıları ise 5 yaşında Breeders’ Cup Classic, 6 yaşında Dubai World Cup ve yine 6 yaşında Pacific Classic gibi önemli 3 adet Gr1 galibiyeti mevcuttur.

2005 yılında (7 yaşında) ünlü Lane’s End Farm’da haraya giren aygır, 10 yıldır yurt dışında aşım yapmış bulunuyor. 2015 yılı itibariyle (17 yaşında) ülkemizde aşım görevine başlamıştı.

Ülkemizde bu güne dek start alan 56 yavrusundan 27’si yarış kazanmayı başarıp 1’i Gr1 olmak üzere toplam 5 temsilcisi sınıf yarış performansı sergiledi. Anafartalar Gr1 galibi King Of The Sun yanı sıra Secret Lover , Hopeful , My Perfection ve North Valley en dikkat çeken temsilcileridir.

Yurt dışında Gr1 galibi SHARED ACCOUNT , IDALINO yanı sıra Gr2 galibi WHITMORE , SILVERSIDE , COZI ROSIE ve Gr3 galibi NONIOS, HEAVENLY STEAD gibi başarılı yavruları bulunuyor.

Aygır ülkemize kazandırıldığı dönemlerde 2014 Aralık ayında yazdığım geniz analizi için Pleasantly Perfect aygır analiz

Pleasantly Perfect died

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?