Sivit Al Maury – Malazgirt Koşusu 2014

Sivit Al Maury – Malazgirt Koşusu 2014

8 Eylül 2014 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Malazgirt Koşusu ‘nu (Gr1) Hamdan Al Maktoum ekürisinin sahibi olduğu, SIVIT AL MAURY ( Akbar – Savavit Al Maury / Dormane ) isimli safkan kazandı. Jokey François Xavier Bertras ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.50.06’lık derece gerçekleştirdi. Koşu sonunda ise 1.30 ganyanı birinci favori pozisyonundaydı. Çim pistin 4.3 olması dereceleri etkiler iken Sivit Al Maury düzlüğe önde dönüp iyi yer tutması galibiyeti kolaylattı. En ciddi rakibi No Proble Al Maury ise pistin içinde sprintini tutturamadı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Malazgirt Koşusunda (Gr1) 3 ve yukarı yaşlı 6 safkan arap atı katıldı. 65.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuyu VULCAIN DU CLOS ( Monsieur Al Maury – Jamaa Du Breuil / Djouras Tu ) ikinci , NO PROBLEM AL MAURY (Dormane – Nemosie Al Maury / Kesberoy ) üçüncü ve MOUHEEB ( Mared Al Sahra-Sandytiki / Burning Sand ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 2 Boy – Yarım Boy- 4 Boy şeklinde oluştu.

5 yaşındaki SIVIT AL MAURY, Gr1 Malazgirt Koşusu galibiyetiyle birlikte 10. startında üst üste 4., toplamda ise 7. galibiyetini elde etti. İlk Gr1 birinciliğine ulaşan SIVIT AL MAURY, son olarak 29 Haziran günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı çim pistte 1400 metre mesafeli Ali Rıza Bey Koşusu’nu (Gr2) yine aynı jokeyi François Xavier Bertras idaresinde kazanma başarısı göstermişti. Hamdan Al Maktoum ekürisi ise bu sene Ali Rıza Bey & Malazgirt koşularını SIVIT AL MAURY ve IFAHR koşusunu AL HIBAAB ile kazanarak tüm arap enternasyonel yarışlarımızı silip süpürdü. Eskiden SHEIKH ABDULLAH BIN K. AL THANI topladığı hasılatı artık MAKTOUM ekürisi toparlıyor.

Sivit Al Maury – Malazgirt Koşusu 2014 (Gr1) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Sivit Al Maury - Malazgirt Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?