Kafkaslı öldü

Kafkaslı öldü

Şampiyon Arap Atı Kafkaslı kalp krizi geçirerek öldü. Arap Atı yarışçılık tarihimizin en önemli safkanlarından olan Kafkaslı (d.e Caş / Malike 18 ) sahibi Remazan Kaya‘nın çiftliğinde aşım sonrası geçirdiği kalp krizi sonucunda ölmüştür.

2006 yılı itibariyle WAHO tarafından da şampiyon ilan edilen Kafkaslı 127 startta 64 birincilik, 23 ikincilik, 15 üçüncülük ve 11 de dördüncülük elde etmişti. Yarış yaşamında tam 8.656.520 TL kazanç saglayarak rekor kıran Kafkaslı ilk kez geçen sene (2011 yılında) aşımlara başlamıştı. İlk aşım sezonunda Mahmudiye Pansiyon Harasında 79 adet kısrak müracatı alıp 72 adet gebe kısrak bırakan Kafkaslı, ikinci aşım sezonunda (2012 yılı) ise Şanlıurfa’da Remazan Kaya’nın özel çiftliginde aşımlar yapıyordu.

Özellikle Satvet-Albatur-Çaş vasıtasıyla Arap atı yetiştiriciligimizin en güçlü kollarından birinden gelen Kafkaslı’nın kaybı oldukça ciddi bir handikaptır. Safkanın ilgilileri başta olmak üzere tüm yarışseverlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Umarız jokey Selim Kaya’nın zamanında Hürriyet gazetesine verdigi demeç üzere, şampiyonun filmi yapılma imkanları dogabilir.

Unutulmayacaksın Çirkin KRAL, güle güle ŞAMPİYON…

Şampiyon Arap Atı Kafkaslı için daha önce yazdıgım ayrıntılı yazımda ona ait tüm özel bilgiler için >> lütfen tıklayınız

Aykut KANDEMİR

kafkaslı
kafkaslı

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?