Remazan Kaya vefat etti

Remazan Kaya vefat etti

Arap atçılığının önder isimlerinde Remazan Kaya vefat etti. SAAYSD Başkanı Ramazan Kaya ‘nın ölümü atçılık camiasını üzdü.

Uzun süredir beyin kanaması sebebiyle hastanede tedavi gören Remazan Kaya’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine, atçılık camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı olan Ramazan Kaya ‘nın cenazesi, 15 Şubat Çarşamba günü Şanlıurfa’ya götürülecek olup, 16 Şubat Perşembe günü defnedilecektir. 2016 yılı Ekim ayında attan düşerek jokey Ömer Kaya ‘yı kaybeden ardından ailenin büyüğü ve herşeyi olan Remazan Kaya vefat haberi atçılıkla ilgisi olan herkesi derinden etkilemiştir.

Ramazan Kaya denince akla ilk gelen safkanları Kafkaslı, Börühan, Saltukhan, Zigana, Hazarfen, Cazgır, Tekkaya, Yürekkaya , Buzkaya, Amankaya, Yelgeçen, Toraman ve daha pek çok isim. Mekanın cennet olsun güzel insan…

Yorumlar (1 Yorum)

  • selim tunalı

    arap attçılığının değerli ve de sevimli insanı adam gibi adamı kaybetmenin üzüntüsündeyiz.kıymetli ailesine başsağlığı diler acılarını paylaşır,sabırlar dilerim,ölümün tesellisi yoktur herhalükarda çok acıdır kalanlarına da uzun ömürler dilerim.rahat uyu değerli insan

  • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?