Luca Brasi uyutuldu

Luca Brasi uyutuldu

2013 Gazi Koşusu favori adayları arasında gösterilen Luca Brasi, Mevlana Koşusu ‘nda tökezleyerek devrildi. Yarışı tamamlayamayan değerli safkan ayak kırığı nedeniyle uyutularak aramızdan ayrıldı. Öncelikle safkanın sahibi Adil Mert Kaya ve tüm emeği geçen ilgililerine geçmiş olsun dileriz.

LUCA BRASI ( Victory Gallop – Havin / Rakan ) pedigrisine sahip olup toplam 9. startında 7. birinciliğini elde etmişti. Gazi Koşusu öncesi güzel bir istatislik yakalayan safkanın kazandığı sınıf koşular ise Kemal Sahir Kurutluoğlu Koşusu (Gr3) , Sadun Atığ (Gr3) , Yeditepe Koşusu (A3) , İsimsiz (Kv9/L) ve Seyfettin Çalbatur Koşusu (Kv8/L) yarışlarıdır. Babası Victory Gallop ‘un lider taylarından olan Luca Brasi hiç bir zaman unutmayacağız.

Koşu sonrasında safkanın başarılı binicisi jokey Halis Karataş 3 gün rapor alırken sosyal medya aracılığı ile ”Şuanda çok şükür iyiyim. İlgi alakanızdan dolayı teşekkür ederim. Böyle bir şampiyonu kaybetmenin üzüntüsü çok üzdü beni. Saygılar.” dedi. Ünlü jokeyimize ve yakınlarına bu kaza vesilesi ile geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz.

Luca Brasi isimli safkanın ilgileri ise yine sosyal medya aracılığı ile ”Luca Brasi geçirdiği kaza sonucu uyutulmuştur. Jokeyi Halis Karataş’ın sağlık durumunun iyi olması tek tesellimizdir.” mesajını yayınlamıştır.

Yine aynı gün 4. koşu maiden yarışta Reşat Öz ekürisinin safkanı VICTORIAS BLOOM , yarış içinde arızalanarak susam kemiği kırıldı. Bu safkanında ilgililerini geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sentetik kum pistte bir günde iki ciddi sakatlık olayı gerçekleşmesi üzerine pisttin ciddi bir şekilde bakıma alınması konusunda yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Luca Brasi – Mevlana Koşusu 2013 (A3)
http://www.youtube.com/watch?v=S-rE1TqnbFw
Luca Brasi - Seyfettin Çalbatur Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?